San Sebastian, Haakon VIIs gt. 9, 7041 Trondheim
Vi var fire sultne sjeler som trasket inn på San Sebastian på City Lade, klare for å ta bufféen med storm. Og la oss si det sånn: vi gikk derfra mette, litt blanke i øynene – og ikke bare fordi vi spiste for mye aioli.

Starten var lovende. Focacciaen var såpass god at vi vurderte å spørre om å få den med hjem i veska. Aiolien? En kremet liten drøm. Olivenene? Akkurat passe snerpete til å føle seg kontinental.


Så kom vi til den sprøstekte seien – og ja, den var sprø, men også litt som å tygge på en gammel skosåle. Smaken var der, men fuktighetsnivået? Kunne virkelig ha trengt en spa-dag. Kjøttbollene? Snille og greie, men manglet litt «olé!». Hadde de vært en person, hadde de sagt “unnskyld” før de tok siste kakebit.

De stekte grønnsakene kom med fettnivå på «litt for glinsende», men kyllingen og spareribsen dro i land æren med saftighet og smak. Spesielt spareribsene – de kunne vi nesten ha skrevet kjærlighetsbrev til.

Desserten? Red velvet og kaffe. Helt greit. Ikke så mye å si, men det gjorde jobben. Vi var i dessertmodus, og dette var et søtt punktum på en solid buffetopplevelse.

Alt i alt: Vi ble mette, fornøyde, og hadde det gøy underveis. Litt opp og ned, men en trivelig opplevelse. Kanskje ikke Michelin, men definitivt mette-smil-og-knappebuksa opp-levelse.

