Jeg hadde egentlig ikke lyst til å begynne å lese «Solsøsteren» av Lucinda Riley. Jeg syntes at den femte boka i serien «De syv søstre» var så dårlig at det var med bange anelser jeg begynte på denne. Boka handler Electra, den sjette søsteren i rekken på seks, som Pa Salt har adoptert og oppkalt etter stjernebildet «De syv søstre»: Maia, Ally (Alcyone), Star (Asterope), CeCe (Celeano), Tiggy (Taygete) og Electra. Alle dee andre bøkene i serien har alle begynt på samme måte, altså at de andre søstrene har husket nøyaktig hvor de var og hva de gjorde da de fikk vite at faren var død». Electra derimot, hun husker verken hvor hun var eller hva hun gjorde!

Ville, vakre, røffe Electra jobber som supermodell i New York. Selv om hun er en ettertraktet supermodell, sliter hun med et lavt selvbilde, lengter etter tilhørighet, og har store problem knyttet til alkohol og stoff. Når vi møter henne, er hun langt nede. Hun er blitt dumpet av kjæresten, er sint på Pa Salt, savner trygghet og tilhørighet og hun klarer seg egentlig ikke uten å innta store mengder alkohol og stoff. Assistenten hennes kommer med et brev fra en kvinne som hevder hun er Electras bestemor, men hun river bare i stykker brevet (for hun får mange slike brev). Også hun har fått e brev av Pa Salt, men i motsetning til de andre har hun ikke hatt noe lyst til å lese det, og hun vet heller ikke hvor det er blitt av.

Som de tre første bøkene i serien «De syv søstre» følger vi flere tidslinjer samtidig. Den andre tidslinjen vi følger er Cecily Huntley-Morgan som drar til Kenya (via London), for å komme over en hevet forlovelse. Akkurat som i de andre bøkene får vi avdekket historien må bare si først som siste at Riley er tilbake på rett spor igjen med denne boka! Den er spennende, er en oversiktlig historie og fører meg som leser til helt nye steder. Hva mer kan man egentlig forvente av ei bok? I tillegg er den velskrevet og begivenhetsrik. Etter min mening har Riley igjen klart å skrive en flott bok i serien de syv søstre, den er minst like bra som de første, og jeg kan ikke vente til å lese neste bok i serien. Ja, om det kommer flere da, for dette var den siste av de kjente døtrene. Terningkast: 5.
Generelle opplysninger:
- Forfatter: Riley, Lucinda
- Tittel: «The Sun Sister»
- Norsk tittel: «Solsøsteren»
- Undertittel: «De syv søstre #6»
- Sjanger: Fiksjon, romantisk, mysterie
- Sider: 836
- Forlag: MacMillan
- Utgitt: 2019
- Lånt på biblioteket
Bøker så langt i serien «De syv søstre» :
