Som jeg skrev på lørdag, har vi begynt å pusse opp soverommet vårt på sommerhuset. Det er litt stressende fordi det MÅ bli ferdig til den 8. juni for da får vi stor besøk. Ja, ikke vi da, men datteren får vel besøk av en 10-12 venner, og da må alle soverommene være operative. Så vi jobber på, og håper på det beste. Det er jo ikke helt uproblematisk å pusse opp, vi har møtt på noen problem. Det første problemet var at det ikke var takplater under de skapene vi rev. Det andre problemet var at den veggen vi tenkte å legge tapet på, ikke har noe feste.
For å hoppe rett til oppskriften på Søt ingefær tofu med spinat, TRYKK HER

Når det gjelder taket, var vi så heldige som bare det! Vi fikk ei emballasjeplate, som verdens flinkeste mann, altså min, klarte å tilpasse så taket ble kjempe bra. Etter tre strøk med hvit takmaling ser det nesten helt perfekt ut. Odd gjorde en fantastisk jobb der, ja! Når det gjaldt veggen ble vi enige om at det enkleste var å legge panelplater som vi maler. Isteden for tapet på den ene veggen, maler vi panelplatene med en mørk kontrastfarge. Selvfølgelig valgte jeg blå. for det er yndlingsfargen min.

Ikke bare rakk vi å male tre strøk på taket, men vi rakk også å få opp panel på den “vanskelige” veggen og male den og karmer blå. Kanskje vi trenger et strøk til, men det får vi vite når vi kommer tilbake neste gang, og fortsetter med oppussingen. Jeg synes det er litt skummelt å bruke en så mørk farge og ikke minst bruke den på vindus- og dørkarmer. Likevel er det jeg som valgte ut fargene, så jeg kan ikke fortelle noen at jeg er veldig spendt på hvordan det vil fungere, og ikke minst om det blir fint! I tillegg klarte vi å få opp det meste av de hvite panelplatene. Jeg synes vi kom ganske langt jeg, og er veldig spent på hvordan det blir når vi får malt alle panelplatene. Håper det blir bra.

Søt ingefær tofu med spinat
Jeg lager ikke ofte mat med tofu som ingrediens. Denne retten har tofu som hovedprotein. Bitene av tofuen legger jeg i en marinade med soyasaus, sukker og ingefær – så får den ligge der og trekke smak. Det er faktisk veldig godt. Denne gangen var jeg kanskje litt vel sparsom med spinaten, jeg brukte bare 200 g. Mengden med spinat kan både dobles og tredobles.

| Porsjoner: | Tid: | Vanskelighetsgrad |
| 3 – 4 | 20 min. | Enkel |
Ingredienser:
| 250 g | Tofu (fersk, avrent) |
| 1 ss | Ingefær (most) |
| 4 ss | Soyasaus |
| 1 ss | Soyasaus (søt) |
| 1 ss | Sukker (brunt) |
| 200 – 600 g | Spinat |
| 1 ss | Riseddik |
| ½ ts | Chili (tørket, flak) |
| Ris |
Slik gjør du:
| 1 Lag marinade: Bland Soyasaus, sukker og ingefær |
| 2 Skjær Tofuen i små biter |
| 3 Ha tofubitene i marinaden |
| 4 La dem ligge i 15-20 min. |
| 5 Skyll og kok ris |
| 6 Varm woken, og – Tilsett 1 ss olje – Tilsett ingefær – Tilsett spinaten og rør rundt – Tilsett litt vann og rør ril spinaten er myk – Ha over på serveringsfat |
| 7 Varm woken, og – Tilsett 1 ss olje – Tilsett Tofuen (ikke marinaden) – Stek til tofuen er gylden (5-10 min) |
| 8 Når tofen er «gylden» tilsett: – Riseddik – Marinaden – Spinaten – Dryss over tørket chili – Kok opp |
| 9 Serveres rykende varm sammen med ris |

